“Jaké bylo mé první setkání s Wimem Hofem?”

30.10.2022

Wima jsem poprvé na živo viděla ve Španělsku v červnu roku 2022, kam jsem jela na letní Wim Hof expedici...........

Akademie takové expedice aktuálně pořádá párkrát do roka, letní a zimní verzi a kdykoliv zveřejní nový termín, akce se během pár hodin vyprodá. 

Na tenhle výlet jsem se tedy těšila již od zimy, kdy jsem si účast koupila. Bylo to po dokončení kurzu a získání oficiálního certifikátu, na závěrečný týden kurzu v Polsku Wim bohužel nedorazil, to, že jste instruktor ještě negarantuje, že se s ním setkáte.Na expedici nás přišel přivítat hned první den, bylo pozdě večer, po tom co nás na místo dopravili autobusem od 2,5 h vzdáleného letiště v Barceloně.

Byli jsme všichni ve velkém stanu na večeři a on najednou bez očekávání vešel dovnitř. V tu chvíli jsme nejdřív jen zasekle koukala a pak si pomyslela "Vždyť on je to člověk jako každý jiný" To mě fascinuje pokaždé, když potkám někoho, ke komu mám velký respekt, kdo něco dokázal a zdá se mi být "nadlidský".Zdál se mi být unavený, řekl rychlé ahoj, přivítal nás a odešel.

Druhý den ráno jsme Wima všichni opět viděli na jím vedeném dechového cvičení, kterému předcházel jeho dlouhý monolog. Měl tendence mluvil velmi nahlas a jeho výroky dávají jasně najevo, že si je jistý sebou, svojí vizí, svojí metodou a že udělá vše pro to, aby se lidé probrali a viděli sílu v sobě. Aby mimo akutní případy nepotřebovali farmaceutický průmysl a našli smysl svého života. Účast tolika nadšených v metodu věřících lidí potvrzuje, že na tom co říká, opravdu něco je. Bylo nás okolo 100 a příběhů lidí, kteří byli v drogách, alkoholu a depresích a něco tak jednoduchého jako denní studené sprchy a pravidelné dýchání pomohlo jejich životní styl změnit je nespočet. 


Wim je i přes rostoucí popularitu skromný, vypadá to, že mu na týden stačí jedny kraťasy a triko. Tenhle typ skromnosti moc neoceníte, když vás obejme ale oceníte to, že je lidský. Že si na nic nehraje a má srdce na správném místě. Vidíte, jak ho dojímá, když vypráví příběhy lidí, kterým pomohl. 


Za to si ho vážím já. Je to muž s čistým dobrým úmyslem lidem vrátit jejich zdraví, štěstí a sílu a moje první setkáním s ním bylo utvrzení toho, že jsem na správné cestě a pomáhat šířit jeho metodu bylo dobré rozhodnutí.